Aktuality

13. 4. 2021

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip sdělil novinářům ve sněmovně, že KSČM vypoví dohodu o toleranci s hnutím ANO.

Více na FB KSČM

https://www.facebook.com/komunistickastranacechamoravy/videos/3558367291...

9. 4. 2021

+     Poslankyně Evropského parlamentu a místopředsedkyně KSČM Kateřina Konečná bude v neděli 11. dubna 2021 hostem pořadu České televize Otázky Václava Moravce. S ministrem zahraničí T. Petříčkem (ČSSD) a místopředsedou KDU – ČSL J.

8. 4. 2021

Poslanci schválili nová pravidla pro volby do sněmovny. Nový způsob přepočtu hlasů na mandáty opět zvýhodňuje úspěšnější strany, ale mírněji než dosud. Mandáty se budou přidělovat automaticky bez možnosti povolebního zásahu stran.

31. 3. 2021

Předseda KSČM Vojtěch Filip svolal na čtvrtek 1. dubna výkonný výbor, aby od něj získal pověření pro dohodovací řízení s hnutím ANO o toleranci menšinové vlády.

29. 3. 2021

Vláda schválila žádost o převod pěti miliard korun z rozpočtové rezervy resortu obrany. Informoval o tom ministr Lubomír Metnar (za ANO). Peníze kabinet armádě sliboval už od konce loňského roku. Pět miliard chce armáda použít především na platy vojáků.

28. 3. 2021

Vláda nakonec projedná návrh na převod dalších pěti miliard korun ve prospěch rozpočtu Ministerstva obrany. Jde o polovinu částky, o kterou armáda přišla poté, co vláda ustoupila komunistům při loňském jednání o státním rozpočtu.

25. 3. 2021

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip byl ve čtvrtek hostem hlavních zpráv TV Nova. Téma - Prodloužení nouzového stavu.

25. 3. 2021

Výkonný výbor KSČM doporučil poslancům hlasovat pro prodloužení nouzového stavu.

18. 3. 2021

Vláda se nad návrhem dalších úprav protiepidemických opatření proti covidu-19 po 21. březnu znovu sejde příští týden a v Poslanecké sněmovně by se měl projednávat ve čtvrtek.

18. 3. 2021

Evropská komise poprvé představila digitální pas, který by měl v době pandemie usnadnit cestování po Evropě. S novým potvrzením by měli smět cestovat lidé očkovaní proti koronaviru, ale i ti s negativním PCR testem nebo s přirozeně vytvořenými protilátkami.

15. 3. 2021

KSČM aktivně vystupuje a bude vždy vystupovat proti přípravám jakékoliv války, udělá vše pro zachování světového míru a zabránění opakování válečných hrůz.

Plakát ke stažení v příloze

10. 3. 2021

Pro KSČM zůstává prioritou projednání novely zákoníku práce, která zavádí pět týdnů dovolené. V závěrečném hlasování by o ní poslanci měli rozhodnout ve středu.

8. 3. 2021

Oficiálním vyjádřením ministra bylo konání sjezdu, přes předběžné souhlasné stanovisko hygieny v Brně, definitivně odloženo. Platí to pro připravovaný březnový termín jednání, ve dnech 27. a 28. 3. 2021. V platnosti tak zústává listopadový termín. Vzhledem ke složité aktuální situaci a nutnosti jednat, se bude hledat i možnost konání sjezdu v dřívějším termínu.

6. 3. 2021

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zahájila průběžné hodnocení ruské vakcíny Sputnik V. „Národní zájem České republiky je dnes očkovat, a to jakoukoliv vakcínou, která je k dispozici.

5. 3. 2021

Před rokem se v České republice objevily první případy nákazy celosvětové pandemie SARS Covid-19. Díky obětavosti zdravotníků a odpovědnosti lidí jsme na jaře epidemii zvládli.

3. 3. 2021

Nejužší vedení KSČM doporučilo kvůli protiepidemickým opatřením potřetí posunout termín volebního sjezdu. Návrh v pátek posoudí výkonný výbor.

2. 3. 2021

Projednání návrhu KSČM na prodloužení zákonné dovolené na nejméně pět týdnů je hlavní prioritou komunistických poslanců pro březnovou schůzi Poslanecké sněmovny, která začíná dnes odpoledne.

24. 2. 2021

První místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda ÚV KSČM se vyjádřil v rámci konitunuálního vysílání ka současné situace kolem pandemie koronaviru, mj.

17. 2. 2021

Vláda navrhuje zvýšení rozpočtového schodku o 180 miliard na půl bilionu korun. Zatím ale pro to nemá ve sněmovně podporu. Rozhodnou pravděpodobně komunisté, kteří se chystají věc projednat v poslaneckém klubu.

7. 2. 2021

Hosté Otázek Václava Moravce - vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), předseda Pirátů Ivan Bartoš a předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip souhlasí s návratem žáků do škol. Ministr školství Robert Plaga řekl, že by se mohli vrátit maturanti od 1. března.

6. 2. 2021

Pavel Kováčik byl hostem pořadu České televize Události, Komentáře. S předsedou Poslaneckého klubu KDU-ČSL J. Bartoškem a poslancem J.

26. 1. 2021

Vláda v pondělí opět nevrátila ministerstvu obrany deset miliard, které mu odebrali poslanci při prosincovém schvalování státního rozpočtu na letošní rok. Premiér Andrej Babiš (ANO) přitom armádě slíbil, že bude mít peníze zpět do konce ledna.

22. 1. 2021

Místopředseda Výboru pro bezpečnost PSP ČR  a člen Ústředního krizového štábu Zdeněk Ondráček bude byl ve čtvrtek hostem pořadu České televize Události, Komentáře. S místopředsedou ČSSD M. Šmardou a předsedkyní TOP 09 M.

Stránky