Vstali noví kádrováci!

15. 4. 2021

Po vice , jak třiceti letech alibistických hrátek a předstírání skvělých výsledků svobody a tzv. demokracie,  přichází  období  prohloubení znásilnění myšlenek a vystřízlivění z naivních  představ o kvalitních požitcích  každodenního života. Bez jakéhokoliv ostychu,  je  prostorem šířena  nákaza mediální  škváry,  od  podivných individuí , toužících po zisku jidášského groše.  Slovesné výrazy a historické pojmy,  jsou zneužívány  pro srovnávání  nesrovnatelného.  

Současná válka statusů,  z nichž většina je produkcí fejkových “ specialistů”, otevírá vrátka novodobým kádrovákům , vypouštějícím neuvěřitelné žvásty. Každodenní  verdikty samozvaných  (ne)znalců čehokoliv , již mnozí ponechávají bez povšimnutí.

Je však nesnadné,  nereagovat na prezenci článku ve Slováckém deníku dne 15. 4. 2021 ( autor Libor Kopl) podivně srovnávající údajné mučedníky, pocházející z obce Pitín a to duchovního Matochy a fotbalisty Kúdely.  Prvotně lze polemizovat z výrokem  starosty obce, že se jedná o dva nejznámější rodáky . Pokud soudí, podle antikomunistické popularity arcibiskupa či nynější kauzy   fotbalového reprezentanta, tak asi uspěje. Faktická  bezohlednost,  při užití výrazu mučedník, je důkazem deformace a vnitřní myšlenkové chudoby. Stvoření mučedníka,  z dogmatického křesťanského hodnostáře či naštvaného fotbalisty, lze z moci bulvární nenávisti  snadno!      

Mám v Pitíně několik přátel , kteří vykonali pro obec mnoho užitečného.  Asi nejsou mediálními hvězdami , ale jejich dlouholetá poctivá práce je velkou devizou pro rozvoj obce ( jako tzv. významní však nebyli prokádrováni ). Chci věřit, že ponaučení ze současnosti, přiměje budoucí generaci k zamyšlení nad hodnotou a důsledky slov a činů .

Autor: 
Miroslav Berka