Z tisku 26. 5. 2020

26. 5. 2020

Halo noviny

 

Někdy si myslíme, že nás už nic nového nepotká. Jenže člověk míní a okolí mění. Zavedené stereotypy nás občas příliš nebaví, když je však ztratíme, jsme najednou nejistí. Mnohdy se nám do práce nechce, ale když bychom o ni přišli, ztratíme částečně smysl života a jeho naplnění. Prognózy stavu zaměstnanosti jsou v současnosti ohrožující. Některé firmy propouštění ohlásily, jiné o tom příliš nemluví. Pandemie koronaviru ohrozila mnohé profese dlouhodobě. Některé regiony případné propouštění nedovedou řešit.

Chvalozpěvy na ministryni Maláčovou jsou pochopitelnou snahou ČSSD v rámci podzimních voleb. Mnohdy nekoncepční vyjadřování Maláčové však neřeší dlouhodobý stav možné nezaměstnanosti. Problémy na Sokolovsku, propouštění v lázeňství, ale i dalších odvětvích. Nikdo dnes nedokáže předvídat dopady nezaměstnanosti. Proto není třeba PR exhibic. Lidé se slibů nenajedí. Podpora nově vytvářených pracovních příležitostí je nezbytná. Například zemědělství a potravinářství pracovní síly potřebuje.

Jistě bychom našli i další obory, kde se lidé mohou uplatnit. Plánování výhledu do budoucna je namístě. KSČM klade důraz na vytváření pracovních míst a také hledání nových destinací pro odbyt naší produkce výroby a na to nestačí jen populistické proklamace.

Miloslava VOSTRÁ, poslankyně (KSČM) a předsedkyně rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny